O nás

Příběh X
Jsem X... volání neznáma.
Jsem X... otázka, která hledá odpovědi.
Jsem X... příslib zítřka, který začíná už dnes.
Pouhou mobilitu rozvíjím až k nepřekonatelným digitálním službám.
Zkouším chytřejší způsoby propojení a komunikace s vaším vozem.
Očekávám inovativní technologie, které vzbudí více úsměvů na každém kilometru.
Zákazníkům, kteří mají rádi překvapení, dávám něco eXtra.
Vzbuzuji nadšení u pasažérů i řidičů.
Zkoumám nové nápady, které vašim analogovým cestám dodávají digitální komfort.
Navazuji na odkaz Škoda DigiLab se zbrusu novou vizí.
Jsem Škoda X.
Historie

Škoda X je dceřiná společnost založená v roce 2017 jako Škoda Auto DigiLab a fungující jako centrum inovací Škoda Auto. Inovativní přístup a řízení jí pomohly získat pro Škoda Auto hardwarové a softwarové technologie ve spolupráci s partnery z akademické sféry či s technologickými firmami a startupy.

Přítomnost a budoucnost

Škoda X je centrum digitálních služeb a technologií společnosti Škoda. Škoda X zkoumá, vyvíjí a zavádí nové obchodní modely a digitální služby v rámci mobilních aplikací a infotainmentu vozů značky Škoda. Také odpovídá za jejich produktový vývoj, marketingovou podporu a nasazení v jiných zemích. Škoda X je dceřinou společností automobilky, jejíž hlavní předmět činnosti podporuje vytváření přidané hodnoty pro zákazníky Škoda v oblasti digitálních služeb. Přitom společnost pomáhá transformovat mobilitu a zvyšovat užitečnost vozů pro zákazníky. Tyto možnosti má díky své schopnosti rychle se rozhodovat, štíhlé struktuře a širokému know-how v oblasti inovací. Od roku 2023 má značka Škoda X ve svém portfoliu služby Pay to Park, Pay to Fuel, Nabídky, Přístup do vozu, HoppyGo a další. Sídlo společnosti je v Praze, ale působí na všech evropských trzích.

Icon - team members
Přes 60 profesionálů
Profesionálové v našem týmu.
Icon - locations
Kanceláře v Praze
Sídlo firmy je v Praze, kanceláře jsou i v Mladé Boleslavi.
Icon - launch
Přes 40 spuštěných projektů
Projekty spuštěné v oblasti mobility, automobilového průmyslu a souvisejících služeb.

Jednatelé

Managing director – Jaroslav Pelant

Jaroslav Pelant

Managing director

V roce 2011, po osmi letech na pozici managing directora ve společnosti SUMITOMO ČR, jsem se přidal k týmu Škoda Auto. Zde jsem jako vedoucí produktového managementu postupně získával odpovědnosti z různé aktivity pro Škoda Auto v různých částech světa (v Malajsii, v Rusku, v Indii) V roce 2013 jsem se přesunul do Číny (Pekingu), kde jsem vedl produktový management pro Volkswagen, a nakonec jsem se v roce 2015 přestěhoval do Španělska do SEATu, kde jsem odpovídal za produktové plánování a strategii. Začátkem roku 2019 jsem dostal příležitost převzít roli business development manažera v poprodejním servisu s odpovědností za digitální produkty a služby, lidský přístup, zákaznickou spokojenost a věrnost včetně záležitostí e-mobility, jako jsou wallboxy či powerpassy. V roce 2021 mi byla nabídnuta pozice managing directora společnosti Škoda Auto DigiLab s úkolem integrovat digitální produkty a služby a rozšířit tak portfolio s přímým dopadem na koncového zákazníka B2C.

Managing director – Iva Benešová

Iva Benešová

Managing director

Za posledních více než dvacet let jsem získala rozsáhlé zkušenosti v sektoru automobilového průmyslu. Kromě oddělení nákupu a kvality jsem většinu času pracovala v oblasti financí. Zde jsem objevila nejen nuance finančního řízení velkých korporací, ale i finančního řízení dceřiných společností a zahraničních firem, a dokonce i financování budoucích projektů – to vše v oblasti automobilové výroby a digitalizace. V posledních letech jsem se také podílela na řízení neziskové organizace a nezávislé firmy v oboru umělecké produkce. Domnívám se, že v nadcházejících letech nás digitální svět bude obklopovat a ovlivňovat ještě více, a proto je nesmírně důležité, aby tak významné společnosti jako Škoda Auto držely krok s vývojem v tomto oboru. Posláním Škoda X je být účinným akcelerátorem, který obohatí standardní fungování mateřské společnosti o nejnovější poznatky z rychle se rozvíjejícího digitálního světa a služeb mobility.

Dáváme našim zákazníkům něco eXtra